AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
what biome do we live in? Explain your answer.
why is a conductor important in science terms
Compare and contrast chinese and European means and motives for commercial expansion
Lack of a clear plan for succession negatively impacted which West African empire? Hutu Mali Ghana Songhai
you run 100m in 25s. If you later run the same distance in less time, explain if your speed increases or decreases
what is 38% of 250? show your wor
What type of government does Myanmar/Burma have??
Margarita is hired by an accounting firm at a salary of $60,000 per year. Three years later her annual salary has increased to $70,500. Assume her salary increa
Segment addition postulate. Trying to help my son figure out how to solve. Given AC=39. A=2x-8, B=x×17. Find X, AB AND BC. We got 25 for X, and 42 for both AB
in times what equals 28,21,60,48,24,45