Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Find the x-coordinates of all the points where graphs of f and g have parallel tangent lines
Cory’s mom has several non-controllable risk factors for breast cancer, including her age, race, and heredity. Describe to Cory’s mom the things she can do to d
What are the coordinates of the hole in the graph of the function f(x) ? f(x)=x2−9x−3
If the charges on the spheres were increased what do you think would happen to the value of a
3(4x+5)=33 5(x/2+3)=35 2(x/4+8)=18 4(2x/3+8)=40 6(3x/2-4)=30 Please can i have help with these 5 questions
estudos apontam que o cerebro tem milhares de funçoes. qual a ciencial que estuda o cerebro?
A cohort is a category of people who have something important in common, usually
How to find side of triangle if two sides and one angle is known?
What do scientists think forms the Moon's core?
find the mean(x) of the first ten prime number and hence show that sigma( x1 - x)= 0