mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Can you help me with these too? its for a geometry final practice plisss
Shortly after the Munich Agreement gave Germany the Sudetenland, Hitler invaded Britain France Poland Italy
The variables y and x^2 are directly proportional. It is given that the difference between the values of ý when x = 2 and x = 5 is 20. Form an equation relating
CAN SOMEONE PLS HELP ME , ILL MARK BRAINLIEST
The maximum value of the function: f(x)= -5 x ^2 +30x-200 is?
how do red blood cell,muscle cells and nerve cells differ from a typical animal cell
3) Which inequality represents this scenario? The weight of a book may be no more than 3.3 pounds. A) w > 3.3 B) w< 3.4 C) w <3.3 D) w < 3.3
pic is there answer 20 points
Please can someone answer this What should a teenager seriously consider prior to deciding to become sexually active?
9. Rent in a stand-alone store is $1,050 per month. If the projected customer traffic per month is 7,400, what is the rent per customer