ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
The Mediterranean basin countries: Spain, Portugal, Italy, Greece, Turkey, Tunisia and Morocco, produce 90% of the world's olive oil supply. What is the most
why did the Allies decide to invade North Africa and italy
2[tex] 3^(x+7) = 9^(x-1)[/tex]
the westside bakery uses 440 pounds of sugar to make 1,000 cakes each cake contain the same amount of sugar how many pounds of sugar are used in each cake
What is the volume of the prism that can be constructed from this net? A. 108 units³ B. 114 units³ C. 150 units³ D. 156 units³
Is there human interference in the desert ? If so what type?
Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost?
when we reverse a chemical equation,we multiply it's delta H value by
How can an author convey meaning through structure of text? Please give an example and explain
what is the greatest common factor of 65,143,and 169