jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Please help I need 1-10 I need the name of the Pic and the correct form and order of the adjectives in parenthesis I KNOW MY ANSWERS MIGHT BE WRONG THAT'S WHY I
Henry is designing a document for his architecture project. In which order should Henry preform the different tasks that are required to create the document? 1.
how much does a family of four need in order to have sufficient food four a week
p+4=5p+3p-10can you help me show my work?
Britt has 4 full boxes plus 12 extra CDs, and Jim has 3 full boxes and 5 extra CDs. If the number of CDs in each box is represented by c, Write an expression th
Which of the tables represents a function? ⬆️Tables pictured above⬆️
Which line from "Civil Disobedience" by Henry David Thoreau may have influenced John Lewis's beliefs? A. I think sometimes, Why, this people mean well; they ar
HELPPPP ME PLEASEEEEE
Emperor Justinian based his law code on: Hammurabi's Code. Athenian democracy. Roman law. the Qur'an.
Choose the number below that represents the digit in the hundreds place of the number 1098. A)8 b)0 c)1 d)9