joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
24 10 А 26 Find cos 2C A. 5 13 B. 12 13 C. 12 5 D. 13 Save and Exit Next Submit Mark this and return
The Secant of angle A is -5/4. a) What quadrants could angle A be in? b) Determine the measure(s) of angle A
Find the area of the shaded region. 24 In 18 in 6 in 24 in inches squared Area
SELECT ALL CORRECT ANSWERS!! 20 POINTS What are the forces behind the surface currents known as gyre? In the northern hemisphere, the westerlies are winds that
explain how you determine if a table is proportional.
CH3OH can be synthesized by the reaction: CO(g) + 2 H20) — CH3OH) What volume of CH3OH gas (in L) can be synthesized if 18.6 L of Hy gas completely reacts at ST
How many moles ofO are present in 3.5 mol of Al2(SO4)3
What is the slope of the graph of y = 12x - 19?
HELP History of the holocaust
please help meplease help me out with these (a) I don't know how to solve this (a) 2 and 3