TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 75+ )
Otras preguntas
Which of these was the primary cause for U.S. military intervention in Colombia in 1903?
Levels of _______ in the atmosphere can be reduced by increasing the use of nuclear power and by planting trees in urban areas.
Which of the following was one result of the Protestant Reformation? a. Religious tolerance spread throughout Europe. b. Religious differences increased rivalri
Which unit of organisms evolves—an individual, a population, or a species? Explain.
Name 3 adjective that describe your favorite person
A circular plate has a crack along the line AB, as shown below. A circular plate is shown. The center of the plate is labeled as O. A straight line passes throu
According to the supreme court case, us v. scheneck, when are our first amendment rights limited?
In the passage O foolish ducklings, You know my old green pond is watched by a weasel How many syllables are in the three lines of a haiku? A 10 B 13 C 15 D
What is an example of Civil Disobedience?
What type of air mass would form over the northern Atlantic Ocean?