cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Why Ammonia is nut dried by passing through concentrated H2SO4.
Why did European powers support Greece’s independence movement against the Ottoman Empire’s control?
The average of group of 13 boys is 13. When two more boyss joined the group, the average age rose by 2 years .the sum of ages of two new boys is...???
Hi, PLEASE HELP! In △ABC, m∠A=32°, m∠B=25°, and a=18. Find c to the nearest tenth. A. 28.5 B. 26.1 C. 25.2 D. 27.6
Professor Pott emphasizes that normal depression serves an adaptive function by slowing people down and preventing them from engaging in life-threatening behavi
In an automobile's catalytic converter, several reactions occur to reduce the amount of carbon monoxide, nitrogen monoxide, and unburned hydrocarbon pollutants
Which caring process is defined as "facilitating the other’s passage through life transitions and unfamiliar events" according to Swanson’s theory of caring?
how google controls the life of average person
Name the plastid found in the cells of yellow coloured petals.
You draw a card from a deck. If you get a red card, you win nothing. If you get a spade, you win $5. For any club, you get $10 plus an extra $50 for the a