demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Write the equation of a line, in slope intercept form, that has a slope of 2 and passes through the point (-3,5).
The Roaring 20s and be described?
I WILL MARK YOU BRAINLYEST if you answer all of my problems !!!!!!!!!!! please need help ASAP the table shows the amount of money (in dollars) pent by a family
witch expression means five times the sum of b and two
Quien escribió el cuento Colaboremos con el Creador?
The word baroque originally from the Portuguese word barocca, which means “a pearl of irregular shape.” Which characteristics are NOT typical of baroque art? A.
how many questions should you prepare to ask the people who will host you during your job shadow? A. 3 B. 8 C. 10 D. 5
The variables y and x have a proportional relationship, and y = 9 when x = 2. What is the value of y when x = 3? Enter your answer in the box. y =
I need help with e??
"Because my friend and I are good students, we never fail any tests at our school." What is a prepositional phrase in this sentence