marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
Which of the following transformations preserves congruence? I. translation II. rotation III. dilation
What does 'framing' mean? Blocking some elements within the photograph in order to show off other elements Using your hands as a frame to see what the finish
write the algebraic expression for 4 more than the product of p and 8
Read the passage. After the trumpet was sounded and the flag folded, a member of the honor guard knelt in front of my frail, aging mother, looked her directly i
Mrs. Raymond gave each of her students 1/12 of a box of crackers. She has 30 students in her class. How many boxes of crackers will she need?
Which of the following activities could a 35 year old women add to her weekly 1 hour brisk walk to meet the general guidelines recommended by the United States
Cuba's Batista era is best described as a period of __________.
The phrase domestic affairs refers to things that happen _____.
How can fertilizer use be detrimental to the environment? a. It can enter waterways, causing them to accumulate an excess of nutrients. b. High levels of fert
I NEED HELP SO BADLY! At the end of nineteenth century, many people appeared confident and prosperous, but others had doubts. Write a paragraph describing the