frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
A client is color blind. the nurse understands that this client has a problem with:______.
f a = 3, b = 4, what is c if its a right triangle
As a manager in health care, what is your role in information technology initiatives? what are the benefits of being involved?
Which is the last station responsible for making sure the order goes out correctly?
A liquid solvent is added to a flask containing an insoluble solid. The total volume of the solid and liquid together is 78.0 mL. The liquid solvent has a mass
What would happen if you ran the dialysis protocol, but failed to rinse off the sac after removing it from the large test tube?
Given the tree diagram, what is the probability of getting a sandwich without beef? a) 0.85 b) 0.50 c) 0.25 d) 0.67
Given the tree diagram, what is the probability of getting a sandwich without beef? a) 0.85 b) 0.50 c) 0.25 d) 0.67
If three onions weigh 2 pounds, how much would 10 onions weigh?
the study of rock paintings accomplished by the San or Bushmen help us to understand and theorize on the practices and motivations for the creation of rock pain