quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Will be rewarded with 20 points!! Help Write a 500 to 700 word persuasive/ argumentative essay. ** Is studying "on line" better than attending school? (Do not
Simplify and determine the coefficient of (-2/5x)(5y)(-2x). -4 1/5 1 4
I REALLY! REALLY!! REALLY!!! NEED HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST AND VOTE AND WILL RATE!!!! AT LEAST TAKE A LOOK PLEASE!!! WILL FOREVER THNK YOU!!!! 9. What is th
Find the missing length, when you know the perimeter. 9m + 9m + ? + ? = 42m
What type of triangle, if any, can be formed with angle measures of 32, 126, and 32 -only an acute isosceles triangle -either an acute isosceles triangle or an
Which of the following best characterizes Japan’s postwar society ?
Text dependent questions proposed treatment to fix genetic diseases raises ethical issues
Ok you smarties please HELP ME
PLEASE HELP ME with an explanation. Thanks in advance
The store's rectangular floor is 42 meters long and 39 M wide how many square meters of flooring do they need use estimation access to the reasonableness of you