ales196
ales196
01-10-2020
Mathematics
contestada
$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS
Respuesta :
Omgkitkat2009
Omgkitkat2009
01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Which is greater 0.99 or 0.1
the president of the united states: select one: a. creates federal common law. b. can veto congressional legislation. c. determines the constitutionality of sta
which is the best estimate of the product 17 divided by 33 times 11 divided by 20
There is a rectangle that looks like a l shape. 6 feet by 3 feet and 8 feet by 3 feet what is the area for this rectangle
Ashley needs 4.6 yards of chain to hang some flower baskets. The chain is sold by the meter. How many meters does Ashley need?
Mr. Lance keeps a jar of candy on his desk for students to pick from when they do well on a test. The jar contains 5 Snickers, 2 Butterfingers, 4 Almond Joys a
Change 1/3 to sixths
The spinal cord is considered part of the
A student hypothesized that pillar coral digest zooxanthellae for energy. Which prediction is based on the student's hypothesis? A. If pillar coral digest zooxa
What is Daniel able to do in "Belshazzar's Feast: The Handwriting on the Wall"? A.remove the handwriting from the palace wall B.return the cups to the Templ