linadakhil
linadakhil
03-09-2020
Mathematics
contestada
Please help me out! :(
Respuesta :
Ck99
Ck99
03-09-2020
Ans: option 2
By substituting each x and y value in respected equation and u will get the ans.
Hope this can help.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
A car rental company offers two plans for renting a car. Plan A: 25 dollars per day and 17 cents per mile Plan B: 60 dollars per day with free unlimited mileage
plant produce sugar and release oxygen during the process of photosynthesis. Why do plants make the sugar?
expansion of idea sympathy is not as good as empathy
find the value of the expression. Round decimal answers to the nearest tenth when necessary. 9+7×3^2÷3+9
7b-4=-8 how do i solve for b?
if you could i need help on this pls
How many different ways can 4 events be ordered?
Please help me with this question.. Fast...
Lynn is planning an event for which the total cost cannot exceed $400. Lynn plans to spend $180 on food and to hire a clown at the rate of $35 per hour. Which i
49 water bottles in seven cases equals blank water bottle per case what is the unit rate