ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
a 12-foot piece of string is cut into two pieces so that the longer piece is 3 feet longer than twice the shorter piece. if the shorter piece is x feet long, fi
what did dmitri mendeleev do?
In a year, a study found that of the 6 billion people in the world, 4 billion have cell phones. How many people lived without access to cell phones that year? A
liquid water freezes into ice,it looks different. why is this not a chemical change
Solve for h a= 1/2 bh a. 2a/b= h b. 2a= b/h c. h= 1/2 ab d. h= 2ab
solve for h in this equation: 12=1/2h (2 1)
a line has the equation 3x − 4y = 1. choose the equation of a line that is parallel to the given line.
VO2max is a. not a good test of cardiorespiratory FitnessB. a measurement of how much blood the heart pumps during exercisec. a test used to help people lose un
what are four temperate climate
a die is tossed. find the odds against rolling a number greater than 3