monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Which one of these statements about overdraft protection is TRUE? * If you have overdraft protection, it's completely unnecessary to make and follow a budget Yo
Can someone help me only with that one please and thanks
What was the conflict for the Iraq invasion? ASAP
Determine whether the relationship is a function. Explain your reasoning. {(-9,4), (-7,4), (4,4), (8,4)}
A spherical pressure vessel is formed of 16-gauge (0.0625-in) cold-drawn AISI 1020 sheet steel. If the vessel has a diameter of 15 in, use the distortion-energy
will give brainliest !!
The graph represents the linear relationship between the number of books Layla has read and the number of months she has been a member of a book club
Nosotros ___a la biblioteca ayer. O A. fuimos B. fueron C. hicieron D. hicimos
Fanciful Structures Company uses the weighted-average method in its process costing system. The first processing department, the Welding Department, started the
What value of n makes this equation true?